Moje TOP 5 aplikacji do edycji zdjęć na Smartfona.

  • Ligtroom
O zaletach Ligtroom'a pisałam już w poście EDYTUJ ZDJĘCIE ZA POMOCĄ JEDNEGO KLIKNIĘCIA
W darmowej, mobilnej wersji również możemy tworzyć swoje presety i uspójnić nasz feed. Bezpłatna wersja aplikacji jest wystarczająca do stworzenia klimatycznej fotografii.

  • Snapseed
To jedna z pierwszych aplikacji, które zaczęłam używać prowadząc mój profil na Instagramie.

Daje bezpłatną możliwość "stemplowania" obiektów niepożądanych ze zdjęć.

Posiada funkcje korekty perspektywy, pracę na "krzywych" oraz możliwość selektywnych poprawek jasności, kontrastu, nasycenia oraz struktury.

Ciekawym narzędziem jest również filtr "atmosfera", który znajdziecie w narzędziu "dostosuj" oraz filtr "Ziarnista klisza".

Narzędzie "rozszerzenie" pozwala nam na dodanie ramek do zdjęć lub też lekkie poszerzenie kadru kopiując automatycznie zawartość zdjęcia.

  • Photoshop
Posiada większość funkcji jakie ma Lightroom, oraz Snapseed ale na początek będzie łatwiejszy w obsłudze, bardziej intuicyjny. Dodatkowo ma opcje ciekawych efektów typu flary, tekstury czy bokeh oraz kreatywne narzędzie dodawania tekstu.

  • Afterlight
Pozwoli na dodanie do naszych fotografii trochę magii oraz stylu retro. Ja osobiście nie używam jej często, ale w klimat tej aplikacji świetnie wpisują się zdjęcia na Instagramie @mypinkplum.

  • Square InPic
Zostawiłam na koniec ponieważ nie używam jej stricte do obróbki, ale pomaga stworzyć kolaż. Jest lekka i łatwa w obsłudze. Jest darmowa i można tworzyć kolaże bez znaków wodnych o różnej szerokości obramowania lub całkowicie bez ramek.

Komentarze

  1. A jakieś fajne propozycje, jeśli chodzi o aplikacje na Apple? Nie ukrywam, że interesuje się teraz mocno tymi urządzeniami i nawet na stronie http://www.e-elektronika.net/elektronika/3233-urzadzenia-apple-jakich-usterek-nie-obejmuje-gwarancja.html sprawdzam sobie, jakie usterki obejmują gwarancję, a jakie nie. Myślę, że to bardzo pomocne, jeśli ktoś nad tymi urządzeniami się zastanawia.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram