Męski manicure, czy warto?

Dziś postanowiłam zmierzyć się z tematem męskiego manicure.
Od jakiegoś czasu zaobserwowałam, że Polacy zaczynają coraz bardziej o siebie dbać, ubierają się modnie, dbają o fryzury, o sylwetki, maniery, tak jakby czas gentlemanów powrócił.

Jakimś cudem zadbane dłonie wciąż pozostają 'niemęskie', dlaczego?
Dbanie o wygląd paznokci kobiecych jak i męskich jest w dobrym tonie.
Jak twierdzą eksperci wizerunku biznesowego, zadbane paznokcie u mężczyzn są podstawą w kierowaniu profesjonalnego wizerunku na polu biznesowym.

Międzynarodowe wzorce elegancji oraz klasyczne zasady męskiej etykiety wywodzące się ze stolicy Włoch oraz Anglii, nakazują by dbać o dłonie, ponieważ są one używane podczas powitań i pożegnań, ale także na zakończenie udanych transakcji.

Jeszcze Cię nie przekonałam?

Według menshealth.pl aż 73% kobiet podczas pierwszego spotkania zwraca uwagę na dłonie u potencjalnego partnera.

Chcesz być męski i profesjonalny, zapisz się do kosmetyczki!
Co musisz wiedzieć przed wizytą:
  • Wybierz usługę profesjonalną, najlepiej poproś zaufaną koleżankę o polecenie kogoś dobrego, jeśli nie masz jeszcze odwagi, koniecznie sprawdź opinie o salonie w internecie.
  • Bądź wyluzowany, dla kosmetyczki jesteś kolejnym klientem, profesjonalistka nie oceni twojej męskości.
  • Pamiętaj aby dłonie trzymać luźno, niemal bezwładnie, to ułatwi prace manicurzystce.
  • Zabieg trwa około 20 minut, dodatkowo po zabiegu możesz skorzystać z zabiegu parafinowego (ok 30 min) jeśli Twoje dłonie wymagają mocnej regeneracji.
  • Pamiętaj o systematyczności w zależności od tempa wzrostu skórek i paznokci. Z czasem regularnego robienia manicure frezarkowego, skórki osłabną i przestaną tak szybko narastać.
Co później?

  • Zainwestuj w porządny krem do rąk i stosuj go przynajmniej raz dziennie na noc, to pomoże w utrzymaniu dobrego stanu dłoni.
  • Raz na jakiś czas skorzystaj z peelingu do rąk, pozbędziesz się odstających suchych skórek. (Tego typu kosmetyki znajdziesz w każdej drogerii.)
  • Nie daj się zwieść opinii publicznej, zadbany facet to szczęśliwy facet oraz szczęśliwa kobieta. :)


Komentarze

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję za cenne uwagi. Chociaż sprawdzam tekst 40 razy to i tak zawsze wkradną się błędy, zwłaszcza, że piszę głównie po nocach :) Pozdrawiam!

      Usuń
    2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

      Usuń
  2. Zdaję sobie z tego sprawę. Stawiam głównie na treść. Dzięki za rady, popracuje nad formą ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. O, świetny artykuł! Ja również bardzo zwracam uwagę na dłonie mężczyzny. Dużo lepiej przyglądać się tym zadbanym (mężczyznom jak i ich dłoniom ;))

    OdpowiedzUsuń
  4. Panie z całym szacunkiem, ale to chyba paranoja. My mężczyźni nie nadajemy się do takich rzeczy. Owszem, przed jakąś uroczystością czy na planie filmowym mógłbym się zgodzić na zabieg upiększający. Ale nie na co dzień!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dlaczego, czy dbanie o dłonie na co dzień jest czymś złym? :)

      Usuń
  5. Mój facet dba szczególnie o długość swoich paznokci, ale nadal nie mogę go przekonać do zadbania o postrzępione skórki i tylko gryzie je po kątach. Do stosowania kremu do rąk też niestety trudno go zmusić. Nie jestem pewna czy polscy mężczyźni są gotowi na takie zmiany. I nie mówię tu o wizytach u kosmetyczki, bo nie każdego stać i nie każdy ma czas na takie wizyty. Można skutecznie dbać o siebie w domu i to właśnie nawet z tym co niektórzy Panowie mają problem, uważając, że to niemęskie.

    OdpowiedzUsuń
  6. Bardzo ubolewam nad tym, że większość panów niestety w dalszym ciągu nie uważa, że powinni dbać o swoje paznokcie

    OdpowiedzUsuń
  7. Artykul bardzo mi sie podoba( mimo interpunkcji, bez przesady z ta szczegolowoscia) 😉

    OdpowiedzUsuń
  8. Artykul bardzo mi sie podoba( mimo interpunkcji, bez przesady z ta szczegolowoscia) 😉

    OdpowiedzUsuń
  9. A u nas jest tak, że ja dbam o męża paznokcie, on się odwdzięcza szorując mi piętki ��

    OdpowiedzUsuń
  10. Propionic acid production by Propionibacterium acidipropionici immobilized on 3D-printed nylon beads was chosen as a model study. It was shown that those 3D-printed beads were capable of selling high density cell attachment and propionic acid production, which could be be} adapted to different fermentation bioprocesses. The course of was initially created by Adrian Bowyer and was then constructed upon by German RepRap. To become a viable industrial production choice, there are a few challenges that 4D printing must overcome. The challenges of 4D printing embody truth that|the truth that} the microstructures of these printed smart supplies should be near or higher than the parts obtained through conventional machining processes. New and customizable supplies must be precision machining developed which have the power to persistently reply to various external stimuli and alter to their desired form.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram